środa, 31 grudnia 2014

Patrz Mamo! Ja chodzę!


Nasza Alicja dzień przed Wigilią postanowiła odważnie i samodzielnie poznawać świat. To w naszym i jej życiu prawdziwa rewolucja. Jak pomóc Małemu Odkrywcy?



środa, 24 grudnia 2014

WESOŁYCH ŚWIĄT





Przy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;
 
Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiędzie.
 
Sercem go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota —
Oto, co czynić wam każe
Miłość, największa cnota.
 
A twórczych pozbawił się ogni,
Sromotnie zamknąwszy swe wnętrze,
Kto z bratem żyje w niezgodzie,
Depcąc orędzie najświętsze.
 
Wzajemne przebaczyć winy,
Koniec położyć usterce,
A z walki wyjdzie zwycięsko
Walczące narodu serce.
 
 
Jan Kasprowicz



poniedziałek, 22 grudnia 2014

Idzie rak nieborak, jak uszczypnie będzie znak... czyli jak podarować Dziecku zdrowie

Czy wiesz, że na zachorowanie na raka wpływa tryb życia w tym odżywianie? Warto uczyć dzieci zdrowych nawyków, bo dzięki nim mogą uchronić się przed zachorowaniem na nowotwór!

Ruszajmy się, jedzmy zdrowo i włączmy do diety warzywa i owoce. Efekt dla naszego zdrowia będą murowane! I uczmy tego dzieci - przez zabawę, a nie strasząc liczbami czy rakiem - nieborakiem:)


sobota, 20 grudnia 2014

Jak zostać idealną Matką Polką, czyli poradnik praktyczny

Nie jestem idealną matką. Mimo że przed narodzinami Alicji na sto procent wiedziałam, że będę:) Życie weryfikuje wszystko, kiedy moja ukochana Ala pojawiła się już na świecie - przez długie miesiące miałam nadzieję, że w końcu będę idealną Matką Polką: zawsze wyrozumiałą, cierpliwą, uśmiechniętą, z perfekcyjnie posprzątanym domem i pysznym obiadem. Teraz nie mam złudzeń, ale to nie znaczy, że się nie staram. Jestem uśmiechnięta, wyrozumiała, cierpliwa, czasami mam perfekcyjnie posprzątany dom i obiad z dwóch dań ) z naciskiem na czasami:) Bywam też smutna, zła, zdenerwowana, mam bałagan, nieumytą podłogę i nie mam co do gara włożyć, bo nie miałam siły na zakupy. Życie... Rutyna, frustracja? NIE, od momentu, w którym zdasz sobie sprawę, że idealne matki nie istnieją. Co za ulga! Zdecydowanie lepiej jest być dobrą Mamą niż idealną:)

Idealna Matka Polka nie istnieje, dlatego od dziś możesz bez wyrzutów sumienia pomyśleć tylko O SOBIE! Zadbaj o siebie, dzięki temu poczujesz się pewna siebie i przywitasz świat z uśmiechem, pomogą Ci w tym nowe buty, sukienka, wyjątkowa bielizna albo po prostu kosmetyki. I tu niespodzianka nie musisz wydawać ogromnych pieniędzy dla przyjemności:) Zrób SOBIE prezent, ja kupiłam sobie zestaw kosmetyków Perfecta w Auchan tu w promocyjnej cenie. Pamiętaj szczęśliwa Mama, to szczęśliwe Dziecko.


czwartek, 11 grudnia 2014

Motywator dla Mam, czyli Mama w formie

Jak zachować formę zimą? Ciąża pozostawia po sobie kilka dodatkowych kilogramów, do wagi sprzed ciąży wracamy za sprawą dobrych genów szybko, ale czasami musimy sobie pomóc i trwa to trochę dłużej.

Latem spacerujemy, jemy owoce, warzywa łatwiej nam zachować linię... Co zrobić by zimą nie przytyć?

Źródło: Kodeks walki z rakiem

środa, 10 grudnia 2014

Rozszerzanie diety, czyli jak i kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety Dziecka


Kiedy należy rozpocząć wprowadzanie pokarmów uzupełniających?

Według WHO  najlepszym pokarmem dla Maluszka jest mleko Matki, należy spróbować by karmienie wyłącznie piersią trwało ok 6 miesięcy. Pamiętaj! Każde Dziecko jest inne, są Maluszki gotowe na nowe pokarmy w 4 miesiącu i są też Dzieci, które nie są gotowe na rozszerzanie diety do końca 6 miesiąca. Między 4. a 6. miesiącem życia Dziecko jest "gotowe" do spożywania nowych posiłków - jego nerki i układ pokarmowy są już wystarczająco rozwinięte. Wprowadzanie nowych posiłków rozpoczynaj od próbowania czyli podajesz niewielką ilość pokarmu. 

Czy Maluszek jest gotowy na nowe smaki? Jak to sprawdzić?



piątek, 5 grudnia 2014

Jak wybrać fotelik samochodowy

W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa Dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

Nasz pierwszy fotelik w kategorii 0+ (0-13 kg) już musimy pożegnać. Zastanawiałam się na co muszę zwrócić uwagę kupując następny. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, komfort, prosta obsługa, co jeszcze?


Myśl... O bezpieczeństwie

czwartek, 4 grudnia 2014

Jaki piękniusi siamochodzik BRUM,BRUM, czyli jak wspomagać rozwój mowy u Dziecka

Specjaliści zachęcają by rozmawiać z Dziećmi "normalnie" nie zdrabniać wyrazów, w ten sposób Maluszek uczy się bogatego, dorosłego słownictwa. W nauce mowy pomaga też rozciąganie głosek, mówienie śpiewnym tonem, rymem, mów wolniej i wyraźniej, często powtarzaj te same wyrazy. 
Warto także stymulować rozwój mowy poprzez zastosowanie onomatopei, czyli wyrazów dźwiękonaśladowczych. Listę wyrazów dźwiękonaśladowczych przydatnych w zabawie  z Maluszkiem znajdziesz poniżej.

 http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-ksiega_dzwiekow.html

środa, 3 grudnia 2014

W przestrzeni dźwięku, czyli o Niepełnosprawności....

                       

 Miarą wartości społeczeństwa jest jego stosunek do Osób Niepełnosprawnych.


Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ale szkoda że tylko dziś myślimy o problemach jakie muszą pokonać Niepełnosprawni. Ostatnio wiem więcej o barierach architektonicznych, sama je codziennie pokonuje z Alicją i wózkiem. A może Matka ogólnie robi się bardziej wrażliwa na nieszczęście i cierpienie innych, więcej widzi:)

O niepełnosprawności nie wiemy nic, albo prawie nic, nie wiemy jak ważna dla Osób Niepełnosprawnych jest samodzielność, na którą trzeba mu pozwolić. Pomyśl, jak ciężko Tobie pokonać schody z wózkiem...


Z Niewidomymi  pierwszy raz spotkałam się 17 marca 2009 roku w Ośrodku dla Niewidomych w Laskach, który stoi na skraju Puszczy Kampinowskiej. W Ośrodku znajdują opiekę i pomoc Dzieci  z w wadami wzroku. Są Niewidomi, Słabowidzący ale czy bezradni? Żyją w świecie, którego granice wyznaczają zmysł słuchu, dotyku, poza nimi nie ma nic. Rozpoczyna się zbiórka na stołówkę, do Domu Chłopców wbiega Maluch w czapce zsuniętej na oczy. W pierwszej chwili chciałabym mu poprawić czapkę...




wtorek, 2 grudnia 2014

Jak wybrać nianię, czyli Matka specjalistą ds. HR

Źródło: http://tapety.tja.pl/tapeta_63091.html
Przychodzi w końcu taki moment, w którym musimy Naszego Maluszka zostawić, na czas nieobecności lub Matka po prostu wraca do pracy. Co zrobić gdy nie mamy pod ręką Babci Wspaniałej i Dziadka Cudownego, bo sami jeszcze rozwijają się zawodowo, albo co gorsze, mieszkają kilometry stąd? Musimy zaufać obcej osobie. Jak powinien wyglądać profesjonalny proces rekrutacji i jak podpisać z nianią umowę?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...