czwartek, 30 lipca 2015

Tajniki dobrej organizacji, czyli Mama dobrze zorganizowana

Plan dnia Mamy jest wypełniony obowiązkami: praca, zakupy, gotowanie, pranie, zabawa i spacer z Maluszkiem, jak być dobrze zorganizowaną Mamą? Wystarczy dobra organizacja, czyli zarządzanie czasem. Oto kilka rad jak zostać mistrzynią organizacji, które wyczytałam z poradników:

Źródło: http://zarzadzaj-czasem.interkursy.pl/

czwartek, 23 lipca 2015

Jak wspierać rozwój naszego dziecka?

Jak wspierać rozwój naszego dziecka? Najlepszym sposobem jest zabawa. Może zorganizujesz warsztat artystyczny dla dziecka. Wszelkie zajęcia plastyczne ćwiczą małą motorykę. Lepienie z plasteliny, rysowanie, malowanie, wydzieranki, przewlekanie sznureczka przez pętelki ćwiczą paluszki i rączki.

Źródło: /www.deon.pl

piątek, 17 lipca 2015

Od krzyku po pierwsze zdanie

Każda mama czeka na pierwsze słowa swojego Maleństwa, zanim to nastąpi usłyszymy mnóstwo innych dźwięków.  Języka ojczystego uczymy się w sposób naturalny, dziecko nie wkuwa słówek, gramatyki. Pierwszy rok życia to tak zwany okres melodii, w tym czasie dziecko uczy się też odróżniać język ojczysty od języka obcego. Mimo, że w pierwszym roku nie używa słów Rodzice potrafią zrozumieć co chce powiedzieć i to już krok do prawdziwej rozmowy. W jaki sposób dziecko się uczy i w jaki sposób wspomagać rozwój mowy?

 http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-ksiega_dzwiekow.html

poniedziałek, 13 lipca 2015

Jakich błędów nie popełniać rozszerzając dietę Maluszka

 Przez pierwsze sześć miesięcy Maluszek pije tylko mleko, później wprowadzamy nowe produkty. Jak mądrze skomponować dietę Maluszka? Czego należy unikać?




niedziela, 12 lipca 2015

STREFA CISZY – koncerty rodzinne w Łazienkach Królewskich 11 lipca 2015

Rodzinne koncerty to doskonała rozrywka dla Maluszków. Alicja uwielbia muzykę, uczęszczamy do naszego klubiku na zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą  Gordona, ale prawdziwy koncert w Łazienkach Królewskich to wyjątkowa zabawa. Alicja była na koncercie muzyki francuskiej w tę sobotę, była oczarowana koncertem:) Aktywnie brała udział i słuchała wspaniałego prawidzwego koncertu:)




Festiwal Strefa Ciszy to rozrywka dla całej rodziny, specjalnie dla rodzin z dziećmi przygotowane są koncerty.  W festiwalowe soboty i niedziele zapraszają na wyjątkowe, interaktywne koncerty dla rodzin z dziećmi na Scenie Żółtej Stara Kordegarda. Dla tych najmłodszych  koncerty Melomaluszków (0-5 lat) (g.10, g.11, g.12), a dla starszych (5-10 lat)(g.15, g.16, g.17) odkrywanie muzyki na koncertach dla Super Odkrywców.



Fot. Maciej Mulawa Źródło: Festiwal Strefa Ciszy

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Alicja była na koncercie muzyki francuskiej w tę sobotę, była oczarowana koncertem:)
W repertuarze koncertu zabrzmiały utwory R. Galliano, znane melodie francuskie, takie jak „Pod Dachami Paryża”, „Autumn Leaves”, czy wielkie przeboje z repertuaru E.Piaf: „Milord”, „Akordeonista”.


Szczególne podziękowania dla artystów:

The New Warsaw Trio:
Rafał Grząka – akordeon
Konrad Kubicki – kontrabas
Przemysław Skałuba – klarnet, saksofony
Adriana Wdziękońska „Ciocia Ada” – prowadzenie


Jeżeli chcecie zobaczyć wyjątkowy koncert macie jeszcze okazję. Do końca lipca są jeszcze zaplanowane koncerty (18-19 lipca i 25-26 lipca), warto zarezerwować czas na to wspaniałe przeżycie:) Bardzo polecamy:)

Więcej informacji:


środa, 1 lipca 2015

Lista badań w pierwszym roku

W pierwszym roku życia dziecka wizyty w przychodniach są często. Nie chodzi tu tylko o szczepienia obowiązkowe ale także wizyty u ortopedy w poradni preluksacyjnej.
Pierwszy kontakt maluszka z pediatrą jest jeszcze na sali porodowej, kiedy to lekarz ocenia jego stan zdrowia. W szpitalu podają też pierwsze szczepienia i sprawdzają, w naszym szpitalu tak było, słuch maluszka. W szpitalu dostajesz skierowanie  do poradni preluksacyjnej i  zalecenie by ok. 6 tygodnia przybyć do przychodni na kolejne szczepienie.

Po wyjściu ze szpitala kolejna wizyta odbywa się ok. 2 - 3  tygodnia życia, z reguły w domu a nie w przychodni. Najczęściej odwiedza nas położna, pielęgniarka, którą Ty wybierasz. Maluch jest wtedy mierzony, ważony. Mierzony jest także obwód głowy i oceniana jest wielkość ciemiączka.

Pierwsza wizyta w przychodni i szczepienie. Wizyta ta, powinna się odbyć do 6 tygodnia życia maluszka. Co na wizycie na pewno jest oceniane czy maluch nie ma dysplazji stawów biodrowych. 

Musisz również zabrać Malucha do poradni preluksacyjnej i zrobić USG stawów biodrowych, kolejna wizyta w poradni ok 3 miesiąca, jak maluszek zacznie raczkować  i jak zacznie już chodzić. 

W drugim miesiącu życia okazją do wizyty u pediatry są obowiązkowe szczepienia przeciw: błonicy, krztuścowi i tężcowi (DTP) oraz przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B) i przeciwko Hib. Oczywiście wcześniej pediatra zbada maluszka czy jest zdrowy, wcześniej zmierzony zostanie obwód głowy i standardowo maluch zostanie zważony. Na pewno zostaniesz też poinformowana o tym jak dziecko może zareagować na szczepionkę i co wtedy zrobić.

W trzecim - czwartym miesiącu życia Twojego dziecka (po min. 6 tygodniach od poprzedniego szczepienia) czeka Cię kolejna wizyta. Maluszek dostanie wtedy drugą dawką szczepienia DPT, Hib oraz pierwszą dawkę przeciw polio (choroba Heinego-Medina).
W tym miesiącu czeka Cię kolejna wizyta u ortopedy w poradni preluksacyjnej.

W piątym miesiącu kolejne szczepienia: trzecia dawka DPT, Hib, druga dawka przeciwko polio. Znów dziecko musi zostać zważone, zmierzone i zbadane czy może być zaszczepione. 

W szóstym - siódmym miesiącu czeka Was szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B). Jest to trzecia dawka. Pediatra powinien też doradzić jak rozszerzać dietę, jeśli maluch był karmiony piersią. Jeśli był karmiony mlekiem modyfikowanym to informacje te powinny być przekazane na poprzedniej wizycie.

 
Wszystkie wyżej wymienione szczepienia są szczepieniami nieodpłatnymi. Oczywiście istnieje szansa aby zmniejszyć ilość ukłuć (z 12 do 5 lub 7) dzięki szczepionkom skojarzonycm ale są to szczepionki płatne. My rodzice musimy zdecydować już na pierwszej wizycie szczepiennej jakie szczepienia wybieramy, w naszym wypadku były to szczepienia 6 w 1. Oczywiście zaleca się także dodatkowe płatne szczepienia przeciwko pneumokokom, menigokokom czy rotawirusom.
 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...