piątek, 6 czerwca 2014

Our Big Day

Moi Kochani Czytelnicy nie ma mnie na blogu, bo szykujemy się do Naszego Wielkiego Dnia. 21 czerwca Nasza Ukochana Alicja przyjmie Chrzest a My weźmiemy ślub. Kochana Alu w tym dniu będziesz uczestniczyć w uroczystości zaślubin Rodziców i zyskasz wspaniałych Rodziców Chrzestnych - Martę i Bartłomieja:)  
 Przygotowania 

O tych ślubnych nie będę pisała po prostu nie starczy mi czasu a i Was Drodzy Czytelnicy zanudzać nie chcę. Napiszę ku pamięci jak wyglądają przygotowania do Chrztu Alicji.
Wybieramy termin - z tego co wiem prawo kościelne pozwala chrzcić dzieci przez cały rok, ale termin ustalamy w parafii. Nasz termin jest wyjątkowy bo i imieniny Ali, i nasz ślub i najkrótsza noc w roku:)

Formalności - w  kancelarii kościelnej wybieramy termin i opłacamy Chrzest. 
Przed Chrztem przynosimy do kancelarii parafialnej następujące dokumenty:  

 •  akt urodzenia dziecka, 

 • akt ślubu kościelnego rodziców dziecka ( jeśli rodzice nie mają ślubu kościelnego, ale deklarują się jako osoby wierzące, prawo kościelne nie zabrania im ochrzcić dziecka), 

 • zaświadczenia z parafii Rodziców Chrzestnych, informujące o tym, że spełniają oni wymagania stawiane przez kościół kandydatom na Rodziców Chrzestnych, 

 • kartki potwierdzające odbycie spowiedzi przez Rodziców i Rodziców Chrzestnych. 

Podczas rozmowy w kancelarii wybieramy także Rodziców Chrzestnych.  
Uwaga! Matką i Ojcem Chrzestnym według prawa kościelnego może być: wierzący i praktykujący katolik, osoba, która otrzymała sakrament bierzmowania, osoba stanu wolnego lub żyjąca w związku sakramentalnym, osoba od 16 roku życia. 

Zanim odbędzie się Chrzest, można wziąć udział w spotkaniu, wyjaśniającym znaczenie sakramentu Chrztu i związanych z nim symboli - my będziemy na konferencji przed chrztem w najbliższą niedzielę.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wyrozumiałość 


4 komentarze:

 1. Nic mi się u Ciebie nie wyświetla :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale trafiłam :) Jutro Wasz wielki dzień! Wszystkiego najlepszego dla Was i Waszej córeczki. Bawcie się dobrze :)
  Pozdrawiam
  Mama Tesia

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...