czwartek, 13 sierpnia 2015

Z maluszkiem nad wodą, czyli wakacyjne wspomnienia

Kąpiel w morzu, jeziorze czy basenie to wspaniała zabawa nawet dla niemowlaka. Taka kąpiel to dobry sposób na zahartowanie maluszka. Jak zadbać o to, by nie zaszkodził ani wiatr, ani zimna woda?

Źródło: http://polki.pl/rodzina_maledziecko_artykul,10014605.html

Pamiętaj! Kąpiel tylko pod stałym nadzorem rodziców.
Dobrze wybierz miejsce kąpieli, najlepiej jakieś strzeżone kąpielisko, tu kontrolują i stan wody i czystość plaży.
Uwaga na pogodę, nawet upalny dzień może zafundować ogromne fale, a to już nie jest bezpieczne towarzystwo dla maluszka. Najlepiej wtedy wykorzystać do zabawy dmuchany basen. Nad morzem odpowiednie miejsce to dobrze osłonięte przed wiatrem.
A teraz pora na strój, wykorzystaj do tego pieluchy do pływania, nie zapomnij o koszulce i smarowaniu malucha kremem z filtrem. Nawet wodoodporny krem użyj raz jeszcze po kąpieli.
Po kąpieli pamiętaj o zapasowym ubranku.
Stopniowo przyzwyczajaj maluszka do chłodnej wody, na początku zanurz stopy, łydki, jeśli malec przyzwyczai się możesz zanurzyć już pieluszkę. Oczywiście sprawdzaj czy maluszkowi nie jest zimno, nie trzęsie się.
Po wyjęciu maluszka z wody nie czekaj z suszeniem, zdejmij mokrą pieluszkę, ubranko, wysusz ręcznikiem i ubierz w suche ubranko. Na plaży świetnie sprawdzą się ręczniki kąpielowe z kapturkiem, ochronią przed wiatrem i słońcem, a główka szybko się osuszy.

Nad wodę warto ze sobą zabrać przekąski, coś do picia, kocyk.

Co zabrać nad wodę:

kocyk,
namiot,
basen, wiaderko do piasku i inne zabawki,
ubranka na zmianę i czapka,
pieluszki do pływania,
kostium kąpielowy lub koszulkę,
krem przeciwsłoneczny,
ręcznik z kapturkiem,
przekąski, coś do picia.

1 komentarz:

  1. Na mojej liście znalazłaby się jeszcze książka.... Jakaś jedna z wielu do przeczytania.. Bo jak maluch się zmęczy i uśnie to trzeba korzystać, odpoczywać i relaksować się! W domu zwykle masa rzeczy do zrobienia, a nad wodą, cicho, spokojnie, lekki wiatr. Czego chcieć więcej? :)))))

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...