czwartek, 7 maja 2015

Projekt mama - Łódź, czyli jeśli Ty o siebie nie zadbasz, nikt tego nie zrobi...

Jeśli Ty o siebie nie zadbasz, nikt inny tego nie zrobi!
Pojęcie dbania o siebie nadal kojarzone bywa z próżnością i nie przystoi Matce Polce, najlepiej jak jest zmęczona, z nadmiarem kilogramów po ciąży, w wyciągniętych dresach przechadza się po mieszkaniu narzekając na wszystko i wszystkich:)  W końcu nie tylko o atrakcyjny wygląd Matki Polki chodzi, ale szerzej o dbanie o swoje dobre samopoczucie i zdrowie. Warto dbać o swoją aktywność fizyczną ZAWSZE... Sport jest bardzo ważny dla kobiety, na każdym etapie jej życia. Podążając za hasłem "Bądź FIT na każdym etapie życia" chcę Wam dziś pokazać fantastyczny sposób na aktywność dla Wózkowych Mam. Wiadomo spacer to przyjemność dla Mamy i Maluszka, ale jak połączymy spacer z fitnessem, joggingiem i spotkaniem w gronie fantastycznych Mam uzyskamy przyjemność idealną:) Zapraszam na wózkowy fitness!
Źródło: https://www.facebook.com/projektmamalodz?hc_location=ufi&_rdr

Jest czwartek, Łódź tym razem wita nas słonecznym, trochę wietrznym dniem, z Alicją wybieramy się na nasz rytualny poranny spacer. Nasze mieszkanie jest nieopodal parku Poniatowskiego, na ten czas to nasz park:) Ale dziś  nie był to zwykły spacer:)

Błądząc w parkowych alejkach spotykamy grupę wózkowych Mam jest ich pewnie z 15   plus pociechy oczywiście, później okazuje się, że przyszły tu by aktywnie, motywująco spędzić czas.  Do grupy "wciągnęła" mnie jedna z Mam- uczestniczek, którą bardzo pozdrawiam... Trzeba przyznać, że wśród nich można poczuć się doskonale i nabrać ochoty na jeszcze. I to największy z plusów tego spotkania.

A plusów, musicie mi uwierzyć, jest więcej. Mamy nie tylko wspólnie spacerują, ale także biegają, ćwiczą i rozciągają się. Wózek wykorzystywany jest na różne sposoby, a przyrodę i ławki w parku traktują jak sprzęt na siłowni.

Po takim intensywnym spacerze, mimo zmęczenia, Mama ma więcej siły, jak wiesz jest to możliwe dzięki endorfinom, które wytwarzają się podczas takiego przyjemnego wysiłku. I mimo nieprzespanej nocy, po spacerze nabierzesz energii. Do największych zalet spaceru zaliczyć trzeba poprawę kondycji, powrót do sylwetki sprzed ciąży, dotlenienie organizmu, zdrowy tryb życia, który zaszczepimy naszym Dzieciom już dziś. Znaczna poprawa samopoczucia, ogromna motywacja i pewność, że Matka może wszystko:) To tylko kilka korzyści wynikających z regularnych ćwiczeń po ciąży. Wózkowy fitness moc korzyści w bezcennym towarzystwie Naszych Maluchów i innych Mam.

Więcej informacji Projekt Mama 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...