sobota, 17 stycznia 2015

Relacja ze spotkania Świadoma Mama w Warszawie

Wspominałam Wam wcześniej o zaproszeniu na spotkanie Świadomej Mamy w Warszawie. Skorzystałam z zaproszenia i w poniedziałek 12 stycznia 2015 r. wybrałam się na spotkanie Świadomej Mamy. 
Jakie wrażenia? I czy ze spotkania wyszłam bogata w nową wiedzę? Zapraszam na relację :)

To było pierwsze spotkanie Świadoma Mama w roku 2015, odbyło się w Hotelu Mercure Warszawa Grand przy ul. Kruczej 28 w Warszawie.
W poniedziałek nie tylko już Rodzice, ale i przyszli Rodzice mogli uczestniczyć w wykładach specjalistów w dwóch blokach tematycznych „Czas Dziecka” i  „Radość z ciąży”, które poprowadziła Ambasadorka Świadomej Mamy, aktywna Mama i aktorka, Pani Paulina Holtz.

Podczas wykładów i zajęć praktycznych „Pielęgnacja i bezpieczeństwo” opiekun z KLUBOKAWIARNI KAWKA Z MLECZKIEM czuwał nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników spotkania i tworzył wspaniałe dzieła z baloników:)

Spotkanie skierowane dla Mam niemowląt i Dzieci do 3 roku życia rozpoczęło się od przywitania wszystkich uczestników przez Guest Relations Specialist Hotelu Mercure, Panią JOANNĘ JANNASZ. Hotel Mercure Warszawa jest świetnym miejscem do organizacji przyjęć rodzinnych, w centrum Warszawy, ze świetną obsługą i spokojną
Podczas części dla obecnych Mam niezwykle ciekawy wykład o próchnicy u małych Dzieci prowadziła Pani pediatra DR DAGMARĄ SIUDOWSKĄ z Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.
O zęby Maluszka dbamy już na etapie ciąży musimy zadbać o wyleczenie swoich zębów, jak Maluszek pojawi się już na świecie nie przekazujemy bakterii, zarazków np.: nie oblizujemy smoczków, łyżeczek. Pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się ok 1-1,5 roku, a zęby Maluszka myjemy od moment pojawienia się, właściwie już dziąsła można przemywać gazikiem albo silikonową szczoteczką. Pamiętajmy, że Dzieci uczą się od nas, także warto stosować zdrowe nawyki i myć zęby razem z Maluszkiem:)


W ramach warsztatów swoją wiedzą dzielili się również:

Sposoby na piękne i zdrowe ciało po porodzie zdradziła Pani dermatolog DR BEATA KOCIEMBA z Instytutu Beauty Derm.

O świadomej mamie po porodzie mogliśmy dowiedzieć się od Pani ginekolog DR MARTY MONIST. 

Rodzice mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych warsztatach praktycznych „Pielęgnacja i bezpieczeństwo”. Takie zajęcia polecam szczególnie, każdy powinien wiedzieć jak należy się zachować w kryzysowej sytuacji. Pokaz pierwszej pomocy medycznej poprowadził Pan JACEK ROSŁONEK, Ratownik Medyczny, właściciel firmy edukacyjno-ratowniczej HEARTSAVER.

O roli masażu Shantala oraz o zaletach noszenia Dzieci w chustach mogliśmy posłuchać dzięki Pani BRYGIDZIE DZIENISZEWSKIEJ-HOCHBAUM.

Mity na temat  karmienia piersią starała się obalić doula Pani EWA KROGULSKA.
W trakcie przerwy można było skorzystać przede  wszystkim z sesji fotograficznej u Pani MAGDALENY MARGAS ze Studia Fotograficznego Foto Ursus, a także z indywidualnych porad specjalistów, oraz zapoznać się z ofertą firm m.in. firmy Magnesia, firmy Mary Kay, marki Zollababy, firmy Mama ma, Wydawnictwa Ene Due Rabe, firmy Mir Mar, firmy Happy Mum, firmy Lansinoh, firmy Ziaja, Banku Komórek Macierzystych Diagnostyka. Bardzo ciekawą ofertę przedstawiło  Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYM SPOTKANIU ŚWIADOMA MAMA!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...