wtorek, 28 kwietnia 2015

Alicja w Ogrodzie Botanicznym


Z małą Alicją wiosny szukamy na wiele sposobów, ostatnio wybraliśmy się na spacer po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Powsin oddalony jest od centrum Warszawy zaledwie o pół godziny jazdy autobusem miejskim.
 

 
 
Warto jeden cały dzień poświęcić na spotkanie wiosny w Ogrodzie Botanicznym, spotkamy w nim wiele niezwykłych kolekcji roślin pospolitych, ozdobnych, użytkowych i egzotycznych. Ogród Botaniczny Państwowej Akademii Nauk w Powsinie zajmuje powierzchnię 40 ha,   27 ha jest udostępnione dla zwiedzających. Pozostałe tereny to tereny gospodarcze oraz zaplecze dla doświadczeń i szkółki roślin. Jest to ogromy teren, dlatego na zwiedzanie ogrodu botanicznego trzeba zarezerwować kilka godzin, proponuje zabrać ze sobą picie i jedzenie. Poniżej cały plan ogrodu.Ogród podzielony jest na 5 działów: dział flory Polski, arboretum, dział roślin użytkowych, dział roślin ozdobnych, dział roślin egzotycznych.

W okresie kwietnia/maja koniecznie należy odwiedzić Ogród Botaniczny i kolekcję Magnolii, kolekcję zobaczymy na terenie arboretum. Magnolie wyglądają wspaniale, to trzeba zobaczyć.

Ozdobne drzewa i krzewy zgromadzono na terenie arboretum, mamy tu oprócz roślin magnoliowatych, rośliny wrzosowate (piękne Rhododendrony) , iglaste, drzewiaste prawie 1500 gatunków i odmian:)
Warto zobaczyć w szklarniach Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie rośliny egzotyczne, to tu zobaczymy jak wygląda kawa i herbata i na jakim drzewie rosną cytrusy.
 Kawa

 
Herbata

 


W szklarni możemy spotkać oprócz roślin...:)Jak widać w Ogrodzie Botanicznym czeka na nas sporo roślinnych atrakcji, możemy zobaczyć kolekcję roślin leczniczych, sadowniczych, warzyw...

 
Na szczególną uwagę zasługuje dział roślin górskich, które możemy podziwiać na "prawdziwym" górskim szlaku, wsłuchując się w szum spływającego górskiego potoku.
 
 
 
 
 
Dla spragnionych sztuki Ogród Botaniczny prowadzi działalność kulturalną, warto odwiedzić Galerię Fangorówkę to tu odbywają się wystawy (do 10 maja Wystawa fotografii Stanisława Roszkowskiego pt. " Najpiękniejsze ogrody Japonii II") i koncerty, w tym roku szczególnie polecam od 17 maja
 Koncerty XX Międzynarodowego Festiwalu "Floralia Muzyczne - Muzyka w Kwiatach" poniżej link do tego wydarzenia.
 
 
Źródło: "Floralia Muzyczne - Muzyka w Kwiatach"
 
 
 
Ogród Botaniczny to wyjątkowe miejsce, w którym Maluchy mają wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu. Tablice edukacyjne przybliżą nam ciekawe informacje na temat roślin, ptaków, motyli ... Dlatego warto tam zabrać także starsze Dzieci, taka wycieczka bez wątpienia pozwoli zwrócić uwagę na piękno otaczającej nas natury.
  

 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...