środa, 29 kwietnia 2015

Noc bez smoczka?

Ala nie miała smoczka w wyprawce, ale dostałyśmy go od położnej w szpitalu... Bo ja chciałam Dziecko bez smoczka chować;) o czym możesz poczytać tu Ala ma smoka, czyli o złej Matce:)
Uważałam, że wtykanie smoczka przy każdej okazji, zanim zrozumiemy, o co Maleństwu chodzi, to komunikat: "Odczep się, nie zawracaj mi głowy". Raczej nie sprzyja to tworzeniu się głębokiej więzi między Dzieckiem a Matką.

Smok z nami został, ale na szczęście nie zabieramy go na spacer, do sklepu, nie ma go z nami cały czas na "sznurku". Niepokojące jest, jeśli Dziecko nie może żyć bez smoka w ciągu dnia i jest to dla niego jedyny sposób radzenia sobie ze stresem. Smoczek stosujemy jak najkrócej i jak najrzadziej.
 
Jeżeli smoczek towarzyszy Dziecku tylko przy zasypianiu, to nie musisz się tak martwić, pamiętaj, kiedy tylko Maluch uśnie usuwasz smoka:).
 
Bardzo często Dzieci nie mogą zasnąć bez smoczka, a trzeba pamiętać że smok powoduje niestety wady zgryzu. Według stomatologów pożeganie powinno nastąpić po roku, maksymalnie gdy dziecko ma 1.5 roku.  Logopedzi zalecają jak najwcześniejsze odstawienie smoczka, bo może to mieć wpływ na wymowę, a także na samą naukę mowy.

Na okres "odstawiania" na sto procent trzeba uzbroić się w cierpliwość.


Źródło: http://www.edziecko.pl

W Internecie znalazłam kilka sprawdzonych rad jak poradzić sobie z odstawieniem:


http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79402,3852792.html

Jak rozstać się ze smokiem?

http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/all/10/1725


Powodzenia!

2 komentarze:

  1. a ja swojemu dziecku nie kupiłam smoczka,i nie było problemu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. I to jest najlepsze rozwiązanie:)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...