poniedziałek, 19 października 2015

#KOCHAMZAPINAM

Ostatnio pisałam o bezpieczeństwie dzieci w trakcie podróży, a dzisiaj chciałabym przypomnieć Wam o akcji #KOCHAMZAPINAM, która doskonale wpisuje się w temat bezpieczeństwa. 
 
Akcja #KOCHAMZAPINAM ruszyła 13 października tego roku, ma uwrażliwić nas Rodziców na problem bezpieczeństwa na drodze.  KochamZapinam to inicjatywa, która ma na celu pokazanie jak prawidłowo przewozić dzieci w fotelikach samochodowych. "Nasze dzieci są naszą przyszłością, skoro dbamy o ich rozwój, dbajmy również o ich bezpieczeństwo – zwłaszcza na drodze. Fotelik samochodowy to nie fanaberia, tylko zabezpieczenie ratujące życie. Bez niego dziecko w samochodzie jest całkowicie bezbronne. Nie ważne, czy jedziesz na drugi koniec Europy, czy do sklepu dwie ulice dalej. Prawidłowe zapięcie dziecka w foteliku powinno być Twoim priorytetem."  Pamiętaj przewożenie dzieci w fotelikach jest OBOWIĄZKOWE!


Jak prawidłowo zapiąć dziecko w foteliku samochodowym?
Tylko ciasno zapięte dziecko jest bezpieczne, zakładamy jak najmniej ubrań na maluszka. Pasy bezpieczeństwa nie spełniają swojej funkcji, gdy pasażer ma na sobie grubą kurtkę. Jeśli jest zimno najpierw przygotuj samochód: rozgrzej go, a dopiero potem zapnij dziecko, bez zbędnych warstw ubrań, koszulka i polar wystarczą.
Ciało Maluszka w foteliku powinno maksymalnie przylegać do powierzchni fotelika. Po zapięciu pasów, ale przed ich naciągnięciem koniecznie trzeba sprawdzić, czy dziecko siedzi równo. Przy zapinaniu pasów trzeba zwrócić uwagę na takie ustawienie, by pasy nie miały luzu ponad obojczykiem malucha, ale też nie mogą być poniżej obojczyka i ściągać dziecka w dół. 
Na koniec naciągamy pasy. Zaleca się by tak  naciągnąć pasa, by między ciało dziecka a pas można było swobodnie wcisnąć palce dłoni, ale nie całą dłoń.

Co zrobić gdy nasz Maluch nie chce jeździć w foteliku, czyli Uwolnijcie mnie!

Na szczęście nam nie zdarza się to często, ale pamiętam dziecko musi jeździć w foteliku zawsze. Co mu pomoże znieść podróż w foteliku?

Ciekawe zajęcie - śpiewanie piosenek, opowiadanie bajek,  zabawki,
Postoje - mały pasażer musi rozprostować kości, pamiętaj o tym planując długą podróż
Brak wyjątków - dziecko zawsze musi jeździć w foteliku nawet jeśli jest to krótka podróż. Każdy wyjątek sprawi, że następnym razem będzie jeszcze trudniej zapiąć fotelik.Przyłącz się do nas! Zrób zdjęcie swojej pociechy prawidłowo zapiętej w foteliku, oznacz hasztagiem #KochamZapinam i opublikuj na Instagramie lub Facebooku. Pokaż, że jesteś świadomym rodzicem!

1 komentarz:

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...