poniedziałek, 12 października 2015

Wspomnienia z wakacji - Międzyzdroje 2015

Już jesień, a ja dopiero teraz znalazłam czas by opisać nasze wakacje.W tym roku byliśmy w Międzyzdrojach, to jedna z najpiękniejszych miejscowości polskiego Wybrzeża, położona na największej polskiej wyspie Wolin. To wspaniałe miejsce dla szukających ciszy i wytchnienia turystów, szczególnie polecam szlaki Wolińskiego Parku Narodowego i liczne atrakcje przyrodnicze. Na miłośników historii czeka Grodzisko w Lubinie z X-XI wieku czy poligon broni V-3 w Zalesiu. Atrakcje dla dzieci: Bałtycki Park Miniatur, Muzeum Przyrodnicze, Zagroda pokazowa żubrów, Oceanarium, Kino 7D, Planetarium, Muzeum Figur Woskowych, park linowy, plac zabaw, odwrócony domek...


Zapraszam na foto wspomnienia:)

Promenada gwiazd - dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996 roku Wakacyjnym Festiwalem Gwiazd. Na alej utrwalono w brązie 134 odcisków dłoni artystów i 4 pomniki upamiętniające wielkie postaci kina i teatru.


 Molo - najdłuższe betonowe molo w Polsce

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego - ekspozycja muzealna prezentuje przyrodę Parku Narodowego. Bogate zbiory flory, fauny oraz przyrody nieożywionej. Obok muzeum woliera z Bielikiem. 
Zagroda pokazowa żubrów - oddalona od miasta o 1,2 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Przyjemny spacer po Wolińskim Parku do zagrody żubrów, bielika, jeleni, dzików.
 Jezioro turkusowe - jezioro o turkusowym kolorze w Wapnicy. Pozostałość po kopalni kredy.Wzgórze Zielonka - atrakcyjny punkt widokowy w Lubinie na Zalew Szczeciński, Deltę Wsteczną Świny oraz panoramę wyspy Uznam.

Grodzisko Średniowieczne - położone nad zalewowym klifem. Jest to pozostałość po wczesnosłowiańskim grodzie Wolinian (IX-XII w), ekspozycja fragmentów ceramiki. Na wzgórzu tarasy widokowe, z których roztacza się widok na Zalew Szczeciński oraz Krainę 44 Wysp.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...