czwartek, 9 stycznia 2014

Alcja w krainie snu

Rano pobudka, karmienie, szybkie śniadanie, spacer, karmienie, szybki obiad i zbliża się 18.00!
O 18.00 Mój Maluszek zaczyna marudzić. Tak w skrócie wygląda część naszego dnia.

Od tygodnia dokładnie o tej samej porze Moje Dziecię marudzi:( myślałam, że dziś będzie tak samo.
Dziś leży obok mnie na podłodze na brzuchu  jest zadowolona i śpi:) Nie rozumiem, nie wiem w jaki sposób przyciąganie ziemskie i zbawienna podłoga ukołysały Moje Dziecko?

Ale cieszę się bo w końcu sen to dla najmłodszych nie tylko odpoczynek, lecz także czas intensywnego rozwoju ble ble ble... Mózg dziecka przetwarza informacje zebrana w ciągu dnia a było ich sporo jak dla takiego nowo-narodzonego Brzdąca. Mówi się, że jak dziecko śpi to rośnie, no w ciągu tych kilku godzin snu, ja nic nie zauważyłam, ale rzeczywiście Córka wyrosła już z kilku pajacy:)

W ogóle muszę pochwalić Ciebie Moja Śliczna, Dzielna Córko w nocy dajesz trochę pospać - masz zdrowy sen :) i rośniesz szybciutko.

Wyczytałam, że nocny sen jest możliwy dzięki rozwojowi układu nerwowego Dziecka. Niektóre dzieci już w czwartym-piątym miesiącu mogą przespać 5-6 godzin. W wieku 12-18 miesięcy mam nadzieje, że Moja Córa prześpi całą noc:)

Jestem ciekawa jak to było Drogie Mamy z Waszymi Dziećmi? I kiedy mi Alicja pozwoli na sen przez całą noc?

Źródło: http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/wyprawka/1241-monitor-oddechu

3 komentarze:

 1. Zosia po urodzeniu spała 5-6 godzin, teraz jest to jak ruletka, raz śpi od 20 do 3 bez przerwy, czasem budzi się co 3 godziny... Zupełnie nie ma zasady. U nas nadal doskwierają ząbki :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasza Antosia w czwartek będzie miała miesiąc i zazwyczaj śpi nam od 24-6 rano w dzień po 2-3 godzinki :) a dla Was ode mnie nominacja Liebster Blog Award ! http://omatkoblog.blogspot.com/2014/01/liebster-blog-award.html :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja Alicja od dwóch dni budzi się w nocy co dwie 2,5 godz:(

   Usuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...