poniedziałek, 20 stycznia 2014

Polka Matka oszczędza, czyli smart shopping


Oszczędna wyprawka malucha

W domu jestem ministrem edukacji, sportu i finansów. 
W styczniu podpisałam ustawę budżetową "Maksimum oszczędzania, minimum wydatków". Jak to z noworocznymi postanowieniami bywa, łatwo zaplanować trudniej wcielić w życie.

Jak wiecie Kochane Mamy wyprawka dla malucha to niemały wydatek. Ubranka, kosmetyki, wózek i inne akcesoria to koszt minimum 2000 - 3000 zł. Ja stosuję kilka zasad, które mi pomogły oszczędzić kilka złotych na podstawowych akcesoriach Maluszka.

Źródło: http://www.beautystat.com/site/makeup/smarter-beauty-shopping-tips-for-gift-giving-on-a-budget/





1. Kupować tylko te akcesoria, które są potrzebne. Za namową koleżanek nie kupiłam laktatora i leżaczka - Moja Córka tych rzeczy nie potrzebuje.

2. Korzystać z dobrodziejstwa Mam - można skompletować garderobę dla Dziecka po starszej bratanicy, jeśli nie mamy takiej możliwości warto podczas wyprzedaży kupować większe ubranka i to w różnych rozmiarach. Kupując wcześniej większe ubranka w czasie sezonowych obniżek możesz zaoszczędzić naprawdę dużo!

3. Śledzić wyprzedaże i internetowe sklepy ich oferta jest bardzo atrakcyjna - ja za opakowanie pieluch w aptece zapłaciłam 32 zł, a w sklepie internetowymhttp://www.blizejciebie.pl/promocje.html,1,home 16 zł  - to się nazywa SMART SHOPPING.
Lubisz płacić dwa razy więcej za to samo? Proponuje także sprawdzać koszty dostawy. Po ich dodaniu może okazać się, że superoferta nie jest już taka super:)
Można poszukać na forach internetowych fajnych rzeczy od rodziców, którzy chcą się pozbyć zbędnych rzeczy - można kupić krzesełko do karmienia, komodę, łóżeczko.

4. Warto kupować w opcji "wielosztuk" zawsze więcej znaczy taniej:) Wybierając duże opakowania BIG PACK można sporo zaoszczędzić. Opłaca się kupować duże opakowania higieniczne, pieluchy, ale i ubranka w kompletach po kilka sztuk. Oczywiście nie należy kupować niesprawdzonych produktów, np.: 350 pieluch nieznanej firmy, od których Maluch może dostać uczulenia, stawiajmy na sprawdzone polskie marki. Ja wybrałam pieluszki Happy http://www.blizejciebie.pl/pieluszki_happy_newborn_1_2-5kg_-42_szt_.html,445_451,1631,1

5. Ja kupuje rzeczy dobrych polskich marek, które są doskonałej jakości a ich ceny są konkurencyjne. Niekoniecznie tanie znaczy dobre, ale i drogie nie znaczy dobre. Warto kupować rzeczy dobrej jakości, ja preferuję polską jakość.

6. Moja mała ekonomia - mleko matki, nie ma tańszego, bezpieczniejszego, cenniejszego pożywienia dla Mojej Kruszynki. Bliskość, zdrowie, uśmiech Dziecka bezcenne za resztę zapłacisz kartą... Zaleca się karmić Dziecię piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia, karmiąc piersią można zaoszczędzić podobno nawet 120 zł tygodniowo! Dodatkowo odpada podgrzewacz do mleka:)

7. Zapomniałam o... kompletowaniu rachunków... zaczynam od stycznia, archiwizacja rachunków pokaże ile, kiedy i gdzie! 





12 komentarzy:

  1. Muszę wziąć Ciebie przykład :-)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. u mnie na pierwszym miejscu jest korzystanie z rzeczy przechodzonych :) http://budujacamama.blogspot.com/2013/12/10-rzeczy-dla-dziecka-ktore-moga-byc.html a oszczędzanie popieram w 100%

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
  3. Dokładnie, ja mam dużo rzeczy od bliskich, po naszych ciotecznych braciszkach i siostrzyczkach:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Mnie w masę rzeczy zaopatrzyły przyjaciółki po swoich dzieciach. Teraz puszczam je dalej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też nie wyobrażam sobie, że te rzeczy kiszę na strychu - dostaną nowe życie:)

      Usuń
  5. Ja na wyprawke wydałam koło 1000zł więc jak najbardziej można. Większość ubranek miałam kupione w 2handach po 1 zł i w sumie nadal takie kupuje :) dużo rzeczy tj wózek, łóżeczko itp. można kupić na tablicy i allegro ;)więc jak najbardziej można ale to trzeba systematycznie kupować na spokojnie bo na szybko to ciężko oszczędzić. A tak na marginesie koszt karmienia butelką to max 70 zł tygodniowo. Pozdrawiam ;) aa i podoba mi się tu u Ciebie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. Dokładnie ja zaczynałam kompletować wyprawkę w 3 miesiącu ciąży, polowałam na okazje:) Ja karmię piersią, stąd ta "nierzetelna" informacja:)

      Usuń
    2. To zależy - mleko dla malucha z refluksem kosztowało mnie 3 dychy za puszkę a wystarczała na 2-3 dni...

      Usuń
  6. hm, a mnie denerwują porady w stylu "weź rzeczy po dzieciach znajomych lub rodziny" - bo nikt z nich nie ma starszych dzieci ode mnie. moje dzieci są najstarsze, największe, to ja pierwsza muszę im kupować ubrania i buty - nowe, a potem znajomi i rodzina oczekują, że te używane rzeczy otrzymają ode mnie za darmo...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja mam starsz dziewczynki w rodzinie a ja mam syna...

      Usuń
  7. jak widze te reklamy sklepów interentowych. Wcale nie jest tanij niz na promocji w sklpie stacjonarym a na duzy dodatek osoby z naszego miasta i powiatu tracą pracę. Wielopaki są moze 5 gr tansze od duzej paczki ale za to mamy zamrozone pieniadze, do tego po co nam 10 op. pieluch 1 jak zuzyjemy 5 paczek. Reszte oddamy lub sprzedamy za połowe... Przewijaki nie potrzebują maty do przewijania wystarczy tetra. Chusteczki są super poza domem ale w domu mamy wode w kranie... Im wczesniej uruchomimy nocnik tym szbciej skorzysta nasz budzet i ekologia...

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...