piątek, 25 kwietnia 2014

Gordonki, zajęcia umuzykalniające

Moja Alicja ma dziś 5 miesięcy! Rano była na zajęciach umuzykalniających w klubie Malucha:)
Obiecuję - relacje później - Matka jak wiecie strasznie zajęta:( Buziaki

Źródło: http://gufik.pl/aktualnosci/Molo-Kids-Cafe,94

Alicja dzisiaj ma pięć miesięcy, jak uczcić ten dzień? Wybrałyśmy się do Klubu Malucha na zajęcia umuzykalniające GORDONKI. Bez obaw, nie chce aby Alicja została muzykiem, no chyba że sama tak zdecyduje:)  
Alicja była zachwycona, po zajęciach bardzo się rozgadała, czyli to prawda, że po tych zajęciach umuzykalniających rodzice u swych dzieci - oczywiście tych starszych - obserwują zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję:)  Alicji najbardziej spodobała się piosenka "Autostop", ogólnie wiem, że lubi żywe rytmy:) Była zachwycona tymi zabawami, "śpiewałyśmy", "skakałyśmy", "tańczyłyśmy", "tupałyśmy", klaskałyśmy, stukałyśmy w podłogę, no po prostu świetna zabawa. Alicja uczyła się wielu pojęćtowarzystwie śpiewu - poznała cisze, znaczenie słowa stop, uczyła się strony  prawej i lewej. Podczas zajęć są wykorzystywane różne rekwizyty - kolorowe tasiemki, koła. Zajęcia prowadzone są w formie "śpiewanek i rytmiczanek"    

Gordonkito zajęcia umuzykalniające dla dzieci zgodnie z założeniami teoretycznymi Edwina E. Gordona – twórcy teorii uczenia się muzyki w oparciu o audiac. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a to wszystko wspiera wszechstronny rozwój dziecka. 

Na takich zajęciach wzbogacamy język muzyczny dzieci, kształcimy wrażliwych odbiorców sztuki, uczymy harmonijnego  i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.  
Mówi się, że edukacja muzyczna wpływa na wiele innych obszarów rozwoju, ułatwia naukę języków obcych, rytmy wprowadzają porządek i powtarzalność, co jest podstawą logicznego myślenia 

Polecam, zajęcia super,  myślę, że Alicji też się podobało bo wytrzymała 45 minut:) 

1 komentarz:

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...