wtorek, 7 października 2014

Czy Moja Córka zostanie Kopciuszkiem?

czyli o wyborze pierwszych bucików:)

Moja Córka raczkuje już od ok 6 tygodni, już dzielnie wstaje trzymając się wszelakich mebli i nóg:) - szczególnie tych Maminych... Czas pomyśleć o bucikach do chodzenia...

Są różne opinie wśród ortopedów jedni twierdzą, że należy kupić buty jak tylko Maluszek zacznie raczkować, drudzy twierdzą, że raczkujące niemowlę nie potrzebuje jeszcze bucików. Nie ma potrzeby obciążać stóp Szkraba ciężkim butami, my do tej pory stawialiśmy na lekkie buciki-kapciuszki dla "nielotów" i  skarpetki antypoślizgowe. Teraz Ala stawia nieśmiało swoje pierwsze kroki i czas na pierwsze buty:) Najlepiej kupować buciki z dzieckiem, po prostu należy je przymierzyć:) Nam pomogła przemiła Pani w sklepie Bartek, zmierzyła stopę Ali, Alicja sama wybrała model i przymierzyła:)

Gdy tylko Maluch zaczyna sam chodzić, do biegania po dworze musi mieć porządne buciki z cholewką sięgającą powyżej kostki. I to aż do trzeciego roku życia, w takich butach pięta jest dobrze stabilizowana, a stopa ma prawidłowe ułożenie i kształt. W domu przez pierwsze trzy miesiące samodzielnego chodzenia Dziecko może nosić tylko skarpetki antypoślizgowe. Później może już nosić kapcie lub buty, koniecznie ze sztywnymi zapiętkami.

Noga Maluszka dopiero się kształtuje, a kości stopy są miękkie, dlatego w złych butach może się zdeformować.
Pierwsze buty powinny być...
 • wysokie do kostki
 • wykonane z miękkiej skóry
 • gładkie, bez twardych szwów
 • giętkie z elastyczną podeszwą
 • z szerokimi noskami by Maluszek mógł swobodnie poruszać paluszkami
 • ze stabilnymi - sztywnymi napiętkami
 • dłuższe niż ok. 7 mm od stopy dziecka, a maksymalnie 1 cm
 • lekkie
 • stabilne najlepiej sznurowane bo lepiej trzymają nóżkę  - my kupimy kolejne ze sznurówkami, a teraz mamy na rzepy i są świetne 
 • przewiewne wyściełane w środku skórą lub innym naturalnym bądź "oddychającym" materiałem
 • ciepłe - wybierając obuwie na jesień lub zimę, należy zwrócić uwagę na grubość podeszwy, która będzie chroniła stopę przed chłodem. 
 • elementy odblaskowe, które zwieszają bezpieczeństwo na wieczornym spacerze
 • antypoślizgowa podeszwa

Dziecięce stópki rosną szybko, co trzy miesiące trzeba sprawdzać, czy but nie jest za mały:)

Boso przez świat!
Pamiętaj, że chodzenie na bosaka to świetne ćwiczenie dla kształtującej się małej stópeczki - wzmacnia stopę, zapobiega płaskostopiu. Najlepiej spacerować po piasku, trawie, dywanie.


http://bartek.com.pl/2013/04/19/jak-mierzyc-stopy-dzieci/

 Nasze pierwsze buciki są od Bartka:)

Kim jest Bartek?

BARTEK jest polską firmą i największym producentem obuwia dziecięcego w kraju i jedyną tak liczną siecią w Europie, posiadającą obuwie wyselekcjonowane dla dzieci w wieku 1-10 lat. Warto wiedzieć, że są już z nami ponad 20 lat, wyprodukowali już ponad 10 milionów par butów, które można kupić na całym świecie:)

2 komentarze:

 1. Szukałam czegoś takiego! Łatwa instrukcja co i jak :) Mnie czeka to dopiero za jakiś czas, ale wiadomo, że prawidłowo dobrane buciki są bardzo ważne dla maluszka :) Trafiłam tutaj przez stronę BlogoSfery Canpolu i widzę, że będę miała co czytać przez jakiś czas :) Pozdrawiam, młoda matka.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...