poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Dziewięć miesięcy wieloryba, czyli ile waży ciąża?

Dość powtarzania oczywistej prawdy, że ciało w ciąży zmienia się!
Dość powtarzania zobacz jak ona pięknie wygląda miesiąc po porodzie! Schudła miesiąc po porodzie!

Waga ani przed, ani po ciąży nie jest najważniejsza, najważniejsza jest Moja Córka, a nie mój tyłek i jego rozmiar!

Tyje! A to dowód, że zapewniam Mojej Kruszynce warunki do prawidłowego rozwoju. Kilogramy stracę po urodzeniu, wystarczy odpowiednia dieta, ćwiczenia i aktywny tryb życia.
Oczywiście tyć należy zdrowo, w ciąży powinnyśmy przytyć od 11,5 do 16 kg. Kobiety, które były szczupłe przed ciążą mogą trochę więcej, te z nadwagą niestety muszą uważać. Uwaga zbyt mała waga i zbyt duża nie są wskazane! Poniżej znajdziecie kalkulator wagi w ciąży – polecam.
W pierwszym trymestrze przytyjemy około 1-2 kg, w drugim ok. 6 kg, a w trzecim ok. 5 kg. Podobno największa zmiana jest między 20-30 tygodniem ciąży. Słodkie kilogramy to: Dzieciaczek (ok. 4 kg), ciężar łożyska, płynu owodniowego, zwiększonej objętości krwi, powiększonych piersi oraz macicy, trochę tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj tylko bez odchudzania!

Nie licz kalorii, unikaj pustych kalorii chrupek, chipsów, słodyczy. Ważne by jeść lepiej, dbając o różnorodność posiłków, a nie więcej.

Jedz nie za dwoje, lecz dla dwojga.

W ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na białko, wapń, żelazo i kwas foliowy. W diecie Ciężarówek nie powinno brakować: pełnoziarnistego pieczywa, makaronu, brązowego ryżu (źródła węglowodanów, energii, witamin, składników mineralnych, błonnika), mięsa, ryb, jaj, orzechów, mleka i jego przetworów, roślin strączkowych (bogate w białko, żelazo, wapń), świeżych owoców i warzyw (źródło witamin, minerałów, błonnika), tłuszczów roślinnych (oliwa, olej).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...