wtorek, 3 września 2013

Plan porodu

Czy miałaś plan porodu?
 
Wiem, że należy dopytać się lekarza o plan porodu. W skrócie plan porodu to respektowanie praw rodzącej kobiety. Kobieta może mieć wpływ na to, w jaki sposób Dziecko przyjdzie na świat. „Plan Porodu to rodzaj dokumentu, w którym kobieta zawiera wszystkie swoje oczekiwania wobec porodu. W myśl obowiązującego od 8 kwietnia 2011 r. standardu opieki okołoporodowej (rozporządzenie Ministra Zdrowia, określające procedury postępowania w opiece nad kobietą i dzieckiem podczas ciąży fizjologicznej, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem, Dziennik Ustaw Nr 187 z dn. 7.10.2010 poz. 1259), taki plan powinnaś opracować wspólnie z lekarzem prowadzącym ciążę lub położną.” (informacje ze strony http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu)

W planie możesz przedstawić życzenia dotyczące miejsca porodu, metod łagodzenia bólu, pozycji, przecinania pępowiny, nacięcia krocza. Plan porodu to nie świstek papieru Drogie Mamy  - to pełnoprawna dokumentacja medyczna.
 
Ważny jest lekarz prowadzący, położna, mówi się o współdziałaniu lekarza odbierającego poród z ginekologiem prowadzącym ciążę, gdy zbliża się termin porodu, lekarz prowadzący ciążę (lub położna) ustala z pacjentką plan porodu. Taki plan porodu zabieramy na izbę przyjęć.
 
Oczywiście w zależności od sytuacji plan porodu może ulegać zmianom w trakcie porodu, ale tylko za aprobatą rodzącej. W trakcie porodu, jeśli są komplikacje lekarza ma informować rodzącą co się dzieje.
 Polka Matka jest na Facebooku:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...