niedziela, 13 lipca 2014

Łeba Park, czyli Alicja z wizytą u dinozaurów

Pamiętasz film Stevena Spielberga Jurassic Park? Ja tak, byłam w kinie... Jeśli chcesz poczuć się jak bohaterowie tego "kultowego" filmu musisz koniecznie odwiedzić Łeba Park.  

W Łebie nie sposób się nudzić... dla miłośników prehistorycznych stworów wielką atrakcją jest Park Jurajski... to świetna zabawa na cały dzień... Do Parku Jurajskiego można zabrać także małe dziecko, łatwo przemierza się prehistoryczną przestrzeń z wózkiem, w łazienkach przewijaki. 
Cena biletów: 25 zł. normalny, 15 zł. ulgowy, do parku można dojechać meleksem, busikiem, rowerem, my wybraliśmy proste i tanie rozwiązanie - spacer:) bo park jest po prostu w Łebie. Jedynym minusem jest to, że za dodatkowe atrakcje trzeba zapłacić - zamek strachu, kopalnia złota, kino 7D

Ale dla fascynatów prehistorycznych gadów nie trzeba wiele, mamy tu dinozaury 1:1, czyli jest na co oko zawiesić, park jest ogromny także trzeba w nim spędzić cały dzień. Wymienię tylko kilka fantastycznych atrakcji, które i mi przypomniały czasy dzieciństwa. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami nad stawami, trzęsawiskami poprzez trzciny i w otoczeniu lasów spotkamy dziesiątki dinozaurów i innych stworzeń w skali 1:1, a wśród nich dwa kolosy: mający 45 metrów długości Seismosaurus i jedyny w Polsce Brachiosaurus o wysokości 13 metrów - Łebuś Wydmozaurus. Jeśli komuś znudzi się spacer może spróbować swoich sił jako kierowca pojazdu flinstonów ewentualnie może przepłyną obok prehistorycznego gada na tratwie. Jest tu też skansen-kuźnia, małpi gai, wioska indiańska, ścieżka edukacyjna, kolejka czerwonego kapturka, plac zabaw, mini zoo i... oczywiście tego pana nie mogło zabraknąć, zabawa z dzielnym Piratem  Jackiem Sparrowem.

Wszystkich atrakcji nie sposób opisać, trzeba tę prehistoryczną krainę odkryć... Warto!

Zapraszam na moją foto relację:)

W prehistorycznym świecie


Z wizytą u piratów:)


Kuźnia - Skansen


Wioska indiańska


Mini ZOO

3 komentarze:

  1. Park robi fenomenalne wrażenie :) Już widzę radość dzieci gdy przekraczają bramy tego miejsca.

    OdpowiedzUsuń
  2. A jaka radocha dla rodziców:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie wygląda - zdjęcia bardzo zachęcające. Chyba się wybierzemy jak synek będzie nieco starszy. :) Ale tylko "nieco". :P

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...