poniedziałek, 14 lipca 2014

Marsz na wydmę łącką, czyli jak tam dotrzeć z małym dzieckiem

Bardzo miło wspominamy wizytę w Łebie, szczególnie wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Na tę wyjątkową atrakcję polskiego wybrzeża najlepiej poświęcić cały dzień.

Jak dotrzeć na wydmy z małym dzieckiem?

My wybraliśmy najtańszy i najprzyjemniejszy - bo spacer po Słowińskim Parku Narodowym, który gwarantuje przyjemny kontakt z przyrodą. Spacer z centrum Łeby to około 8 km odcinek, ale bardzo przyjemny bo leśnymi ścieżkami, które bez problemu można pokonać z wózkiem dziecięcym. Na drodze duży ruch rowery, meleksy także uwaga na Maluszki.

Ale do wydm można dotrzeć :

Rowerem, w Łebie jest pełno wypożyczalni, nawet krzesełka się znajdą, za opłatą.
Samochodem zostawiasz go na parking przy wejściu do parku (wieś Rąbka), ale parking kosztuje.

Bilety wstępu do Parku nie są drogie (6 zł i 3 zł ulgowy), do lat 7 wstęp bez opłat. Stąd już tylko 6 km leśny spacer w kierunku wydm. Można ten odcinek pokonać Melexem, ale sami rozumiecie traci wtedy się okazję na kontakt z przyrodą, dlatego tej opcji zdecydowanie nie polecam. Na wydmy można dostać się statkiem pływającym po pięknym jeziorze Łebsko na trasie Rąbka - Wyrzutnia Rakiet, Wyrzutnia Rakiet - Rąbka my tę opcję wybraliśmy w drodze powrotnej (10 zł od osoby za Alicję i wózek nie płaciliśmy).

Po drodze na wydmy można zwiedzić Wystawę Militarną Wyrzutni Rakiet, stąd do wydm jest tylko 2 km. Przed samym wejściem na wydmy można zostawić wózek w przechowalni rowerów (my płaciliśmy 5 zł), nie da rady wciągnąć go na wydmy, polecam zastąpić go nosidełkiem turystycznym, my Alicję zabraliśmy na ręce.

Wspinaczka na najwyższą wydmę Górę Łącką (około 40m n.p.m.) jest forsowna , lecz warta poświęcenia. Stąd rozpościerają się jedyne w swoim rodzaju widoki można podziwiać jezioro Łebsko z jednej strony, morze Bałtyckie z drugiej strony i złota "pustynie".  Alicja jest za mała by podziwiać te uroki i przysnęła na miejscu:)

Wracać można tą samą drogą albo wydmami dochodzimy do morza i wracamy brzegiem morza, to będzie zdecydowanie dłuższa trasa my wybraliśmy podróż tą samą trasą, ale podróżowaliśmy innym środkiem transportu - przyjemnym statkiem. 


Warto zapamiętać
  • Przez Park można bez problemu przejść z wózkiem, dopiero przed wejściem na wydmy trzeba go zostawić.
  • Trzeba zabezpieczyć aparat, kamerę, telefon  – piasek może dostać się wszędzie i sprzęt będzie do wywalenia.
  • Na wydmy nie zabieraj wózka, można go zostawić przy poczekalni z rowerami.
  • Na wycieczkę koniecznie zabierz: nakrycie głowy, krem z filtrem, coś do picia, tetrową pieluszkę.

Wszelkie informacje na stronie Słowińskiego Parku Narodowego

http://slowinskipn.pl/pl/

Porady dla zwiedzających

http://slowinskipn.pl/pl/porady-dla-zwiedzajacych.html

Cennik

http://slowinskipn.pl/pl/cennik-turystyka.htmlA o tym jak zaplanować podróż z małym dzieckiem dowiesz się z filmu poniżejGaleria - Słowiński Park Narodowy  


 
  

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...