piątek, 8 sierpnia 2014

Alicja w skansenie nad Bugiem, czyli propozycja na weekend


Gdzie pojechać na wycieczkę z małym dzieckiem? Co ciekawego jest w pobliżu stolicy? Godzinna podróż i jesteśmy na miejscu, gdzie świat zatrzymała się i pachnie łanami zbóż i malwami przy drewnianym płocie. Malownicza mazowiecka wieś, rozlewiska Bugu, przydrożne kapliczki, lasy i pola... Tak niewiele trzeba, by z zatłoczonej Warszawy przenieść się na polską prowincję i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Proponuje zabrać prowiant na piknik, bo nie znaleźliśmy po drodze zacnej restauracji.
Nasza Alicja uwielbia podróże, te małe i duże... Zawsze zastanawiam się gdzie można pojechać z małym dzieckiem, wybieram atrakcje na świeżym powietrzu, daleko od zgiełku miasta, czasami trafimy na miejsca nietuzinkowe, gdzie cofa się czas i przenosi nas do innego świata. Zapraszam Was do Skansenu  w Kuligowie nad Bugiem. To wyjątkowy skansen, wyjątkowy bo można tu dotknąć, w przenośni i dosłownie, polskiej wsi z przełomu XIX/XX wieku.

Gospodarze Skansenu organizują plenery artystyczne, spotkania, na których można dotknąć  nie tylko sztuki, kultury ale również historii. My trafiliśmy na odczyt: Ocalmy teren przedmościa warszawskiego 1920 r. organizowany przez fundację „Honor, Ojczyzna” im. Majora Władysława Raginisa z siedzibą w Wołominie. To już atrakcje dla starszych dzieci:) a My miłośnicy historii szczególnie za nią dziękujemy.

Jak już będziecie w Skansenie warto odpocząć nad rzeką, Bug jest tam przepiękny, a Nasza Córka pierwszy raz zamoczyła w rzece swoje stópki:)

Nasza fotorelacja poniżej:W chałupie

Na podwórzu

Sztuka na ludowo

Nad BugiemBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...