czwartek, 7 sierpnia 2014

Jak masz głupie dziecko trzymaj je w zoo, czyli przemyślenia z piaskownicy


Jak przychodzi na świat dziecko człowiek zastanawia się kim będzie, ale przede wszystkim zastanawia się jak je wychować?

 Są dwie drogi trudna i łatwa. Można wychować dziecko na grzeczne, z klasą, można wychować na samoluba co to przez całe życie po trupach. Często się zastanawiam, kto ma większą szansę na przeżycie w tej dżungli? Komu jest łatwiej? Z jakiego dziecka dumny jest rodzic? 

Jak chcesz wychować swoje dziecko na samoluba, któremu wszystko wolno, bo uważasz, że se w życiu poradzi i będziesz dumny jak kiedyś twój czteroletni synek będzie chciał przywalić ośmiomiesięcznej dziewczynce na huśtawce, bo właśnie w tej samej chwili to on zapragnął pohuśtać się... To ci gratuluje. Jasne łatwiej zasadzić się na słabszego, ale zawsze jest ktoś słabszy od nas, i zawsze jest ktoś silniejszy. Warto o tym pamiętać. 

Podsumowując nie ma oczywiście głupich dzieci są głupi rodzice, to w końcu My dajemy wzór. Głupi rodzice powinni oszczędzać swe pieniądze i w żadnym wypadku nie posyłać na dodatkowe zajęcia wzbogacające intelekt. To nic nie da, warto natomiast zbierać pieniądze na paczki do poprawczaka - bo z takiego dziecka, co zasadza się na maleńką dziewczynkę, nic nie wyrośnie.
A dla Mam, które mnie czytają i wiem, że wychowują swoje dzieci po mistrzowsku pamiętajmy zło dwa razy wraca. Zresztą co z tego, że samolub ma wszystko, co z tego ze dąży po trupach do celu, a za plecami jego ciągnie się smród i towarzyszka życia samotność.


P.S. Chciałabym by mój sąsiad to przeczytał:)

2 komentarze:

  1. To zależy ile ten "samolub" miał lat...Bo jeżeli niewiele więcej niż rok to nie oczekiwałabym od niego przemyślanych zachowań, a rodziców nie skazywałabym od razu na banicję ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. To co będzie z takim dzieciakiem w przyszłości? Rodzice będą bardzo gorzko płakać.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...