piątek, 19 lipca 2013

22. tydzień ciąży

Dziecko mierzy ok. 19 cm i waży ok. 460 g. czyli trzy gruszki.
 
Na różnego rodzaju stronach internetowych możemy się dowiedzieć, że dziecko w 22 tygodniu ciąży potrafi się  prostować, starając się udźwignąć główkę, ma rzęsy i rosną mu pierwsze włosy. Jestem ciekawa czy Mój Skarbek ma blond włoski? Dziecko reaguje też na zmianę temperatury, słyszy i odczuwa wibracje. Trzeba mówić do brzuszka, śpiewać i głaskać. Nie wiem dlaczego, ale te porady wywołały u mnie falę uśmiechu.
 
Gadacie z brzuszkiem, albo o zgrozo śpiewacie,  jak jesteście w pracy ? Pytam serio, ja Polka Matka aktywna zawodowo:)
Przeczytałam też taką ciekawą poradę: „Na tym etapie umie już rozróżnić jasne światło od ciemności. Można to łatwo sprawdzić, przykładając do brzucha latarkę i czekając na reakcję maluszka.”  Ja tego nie próbuję nie będę dziecka budzić, zresztą jaka ma być reakcja Szkraba – Mamo zgaś to?

Dowiedziałam się również, że w 22 tygodniu ciąży grozi nam: anemia, zaparcia, nieżyt nosa, żylaki nóg, hemoroidy, nadmierne pocenie, wada wzroku będzie bardziej dokuczliwa,  nietrzymanie moczu w najgorszym wypadku częste wizyty w łazience ze względu na uciskającą pęcherz macicę. Zmieniam zdanie CIĄŻA TO HEROIZM.

2 komentarze:

  1. A tak się wszyscy zachwycają jak widzą kobietę w ciąży :) widok słodki, ale jak widać dla kogoś... ciekawa jestem swoich reakcji podczas ciąży :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są i minusy, ale i plusów sporo:) Zresztą o wszystkich złych zapomnisz:)

      Usuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...