sobota, 20 grudnia 2014

Jak zostać idealną Matką Polką, czyli poradnik praktyczny

Nie jestem idealną matką. Mimo że przed narodzinami Alicji na sto procent wiedziałam, że będę:) Życie weryfikuje wszystko, kiedy moja ukochana Ala pojawiła się już na świecie - przez długie miesiące miałam nadzieję, że w końcu będę idealną Matką Polką: zawsze wyrozumiałą, cierpliwą, uśmiechniętą, z perfekcyjnie posprzątanym domem i pysznym obiadem. Teraz nie mam złudzeń, ale to nie znaczy, że się nie staram. Jestem uśmiechnięta, wyrozumiała, cierpliwa, czasami mam perfekcyjnie posprzątany dom i obiad z dwóch dań ) z naciskiem na czasami:) Bywam też smutna, zła, zdenerwowana, mam bałagan, nieumytą podłogę i nie mam co do gara włożyć, bo nie miałam siły na zakupy. Życie... Rutyna, frustracja? NIE, od momentu, w którym zdasz sobie sprawę, że idealne matki nie istnieją. Co za ulga! Zdecydowanie lepiej jest być dobrą Mamą niż idealną:)

Idealna Matka Polka nie istnieje, dlatego od dziś możesz bez wyrzutów sumienia pomyśleć tylko O SOBIE! Zadbaj o siebie, dzięki temu poczujesz się pewna siebie i przywitasz świat z uśmiechem, pomogą Ci w tym nowe buty, sukienka, wyjątkowa bielizna albo po prostu kosmetyki. I tu niespodzianka nie musisz wydawać ogromnych pieniędzy dla przyjemności:) Zrób SOBIE prezent, ja kupiłam sobie zestaw kosmetyków Perfecta w Auchan tu w promocyjnej cenie. Pamiętaj szczęśliwa Mama, to szczęśliwe Dziecko.
Jesteś na placu zabaw, po upiornej nocy z ząbkującym aniołkiem, próbujesz wytłumaczyć, że piasek nie służy do jedzenia... Uśmiechasz się, wyjmujesz z buzi kamyki (oczywiście nie swojej), cierpliwość tracisz jak Maluch rzuca się w piach i krzyczy. Zdenerwowana zmykasz, później przychodzi poczucie winy, że zdenerwowana, że zła Matka. Byłaś w podobnej sytuacji, rozumiesz jak głęboko zakorzeniony jest w nas stereotyp Matki Polki, która przede wszystkim poświęca się dla innych i zawsze jest uśmiechnięta i spokojna. A oprócz tego ma perfekcyjny dom, jest doskonałym pracownikiem, zawsze dobrze wygląda... Czas z tym skończyć! Wszystkiego nie da się pogodzić, czasami trzeba odpuścić, nie wszystko musi być na Tip Top:)

TAKE IT EASY!

Od dziś... Nie dążymy do perfekcji, perfekcyjna Pani domu, tylko w TV, a wiadomo telewizja kłamie. Kto Nam wmówił, że mieszkanie zawsze ma być idealnie posprzątane a obiad z dwóch dań? Ja mam gorsze i lepsze dni, czasami nie mam siły, nie chce mi się, żegnam wtedy mój perfekcjonizm i odpuszczam, zyskuje spokój, siłę i odpoczynek.

Nie porównujmy się do innych Mam. Każde Dziecko i każda Mama jest inna, dlatego świat jest piękny:) Nie miej poczucia winy, że Twój Maluszek jeszcze nie raczkuje, nie chodzi...

Postaraj się zgasić nadopiekuńczość, nie przeżyjemy życia za Nasze Dzieci, nie uchronimy od wszystkich błędów.

Uwierz w SIEBIE jesteś wspaniałą Matką!

Dbasz o Ukochane Maleństwo, jak wyprowadza Cię z równowagi szukasz wsparcia u Babci, u Męża, w sumie masz porządek w mieszkaniu, choć czasami nie myłaś podłogi miesiąc, dbasz i o siebie, wychodzisz sama na zakupy by kupić szałową sukienkę na sylwestra albo kosmetyki, no czasami masz wyrzuty sumienia, że te drobne przyjemności zajmują trochę więcej czasu, a Ty mogłabyś bawić się ze swoim Aniołkiem...


 Polka Matka jest na Facebooku:)

2 komentarze:

  1. Tak, najtrudniej tylko przekonać samą siebie, że idealne matki nie istnieją :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...