poniedziałek, 17 marca 2014

Czym dopajacie Maluszki?Nie ma osoby, która nie zapytała mnie: Czy dopajasz Alicję? Sugerowano: wodę z cukrem, "koperek", rumianek. Wygrywał "koperek", ten był wymieniany przy każdej okazji. Przypominam koper włoski ma działanie wiatropędne i rozkurczowe, dlatego pomaga uporać się z kolką, a kolki Moja Piękna Dzielna Córka nie miała:)
Specjaliście twierdzą, bo pytałam zaniepokojona chyba z 10 razy, że Dziecku karmionemu tylko piersią wystarczy tylko pokarm Matki – zaspakaja i głód i pragnienie. Dziecko, które pije mleko modyfikowane, też nie musi być dopajane. Bobaska możemy dopajać gdy ma gorączkę, biegunkę, albo jest bardzo gorąco. Podaje się Dziecku tylko wodę oczywiście bez cukru. Dodatkowe picie podajemy dopiero jak zaczynamy rozszerzać dietę Maluszka. Ja ostatnio podaję Alicji wodę, bo chyba chce się jej pić. Czy Wy podajecie coś do picia Dziecku? Przypominam Moja Ala ma prawie cztery miesiące:)

 I tu moje kolejne pytanie do Was: od kiedy podawać picie Maluszkowi i jakie: herbatka, woda, sok?


8 komentarzy:

 1. Jak wiesz, Zofia żadnego silikonu czy gumy do buzi nie weźmie. Do 6 miesiąca nie dostawała NIC prócz piersi, a potem troszkę kaszki na wprowadzenie glutenu, na moim mleku, o czym możesz poczytać u mnie ;) jak zaczęłam wprowadzać inne jedzonko, to zaczęłam podawać wodę, ale Zsik i tak woli cyca. popija czasem dla zabawy kilka łyków wody. Herbatki (próbowałam podawać lipę przy przeziębieniu) ani soczku nie tknie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mi ciągle polecają koper:) Ala oczywiście kolki nie ma:)

   Usuń
  2. Bo jak niemowlak, to koper. Jak Zosia miała kolki, to koper piłam ja. Ale ziół nie ma co nadużywać. Skoro mają jakieś właściwości, to lepiej je zostawić na czas, kiedy będą potrzebne ;)

   Usuń
  3. Dokładnie:) ja też popijam - rumianek, ale koper zbędny w Naszym przypadku.

   Usuń
 2. Ja daję młodemu herbatkę, łatwiej się dziecku wypróżniać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka herbatka? Mam tylko zieloną i na laktacje:) Pozdrawiam

   Usuń
  2. Meliska z jabłuszkiem, lekarka mi poleciła i powiem jest fantastyczna, młody ja uwielbia:) I dobrze działa na pracę jelit- bo po niej Kuba nie problemu z kupką:)

   Usuń
 3. Ja się wspieram głównie piersią. A w trasie w samochodzie to zwykła źródlana (nie mineralna) woda lub herbatka HiPP na trawienie. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...