środa, 19 marca 2014

Dinozaury wyginęły, ale wpadliśmy na ich trop! Niezwykłe wykopalisko w warszawskim King Cross Praga!

Moja ukochana Alicja jest jeszcze za mała, ale my wybieramy się z moim Bratankiem- wiem że mu się spodoba:)Żyły ponad 230 milionów lat temu. Wszystko co o nich wiemy możemy odczytać z ich szczątków i innych skamieniałości. Rzadko udaje się odkopać w pełni zachowany szkielet dinozaura. A jednak: King Cross wpadł na ich trop! A pomóc mu mogą najlepsi paleontolodzy czyli dzieci! Wszystkich małych miłośników poszukiwań zapraszamy do niezwykłej strefy wykopalisk na terenie galerii King Cross Praga w Warszawie. W „Zaginionym świecie dinozaurów” na odkrywców czekać będą piasek i .....ukryty pod nim szkielet dinozaura! Każdy z badaczy zostanie przeszkolony przez animatora- specjalistę ds. wykopalisk. Z nabytą wiedzą przystąpi do zadania kluczowego: odkopywania skamieniałości.
To nie wszystko! Na śmiałków czekać będzie skalista ścianka wspinaczkowa. Każdy z poszukiwaczy będzie mógł samodzielnie wspiąć się na szczyt i zobaczyć jak wygląda gniazdo pterodaktyla, w którym ktoś ukrył ogromne jajo!
Kolejnym etapem przygody będą warsztaty arche prowadzone przez animatorów, podczas których mali paleontolodzy sami określą co udało im się odkryć: co to za skamieniałości? z jakiego okresu pochodzą? jaki to gatunek dinozaura?
Warsztaty „Zaginiony świat dinozaurów” wpisują się w szereg działań edukacyjnych realizowanych przez King Cross Praga. „Chcemy, by organizowane w centrum imprezy stanowiły nie tylko rozrywkę, ale niosły ze sobą również walor edukacyjny. Widzimy też, że spotyka się to z pozytywnym odbiorem rodziców i dzieci, a za działania w tym kierunku zostaliśmy nagrodzeni Znakiem Jakości KidZone 2013” -podsumowuje Monika Kupryjaniuk, Marketing Manager CH King Cross.

„Zaginiony Świat Dinozaurów” otworzy się dla odkrywców już 22- 30 marca br.

Indywidualne wejścia odbywać się będą w dniach:

22 marca w godz. 9:00 – 20:00

23 marca w godz. 10:00 – 20:00

24 - 28 marca  w godz. 15:00 – 20:00

29 marca w godz. 9:00 – 20:00

30 marca w godz. 10:00 – 20:00

Wejścia dla grup zorganizowanych – przedszkoli, szkół, grup zajęciowych będą możliwe
od poniedziałku 24 marca do piątku 28 marca w godzinach 9:30 – 14:30, po uprzedniej rezerwacji miejsca pod numerem telefonu +48 518 024 687.

Lokalizacja: CH King Cross Praga, ul. Jubilerska 1/3, Warszawa

Do „Zaginionego Świata Dinozaurów” wstęp jest bezpłatny!


Więcej informacji o projekcie: www.zaginionyswiatdinozaurow.plCentrum Handlowe King Cross Praga

Centrum Handlowe King Cross Praga zostało otwarte w 1996 roku na Pradze Południe jako pierwsze centrum prawobrzeżnej Warszawy i jedno z pierwszych w stolicy. Położone jest w bezpośredniej bliskości ważnego węzła komunikacyjnego prowadzącego z centrum miasta w kierunku Lublina i Terespola. Powierzchnia centrum wynosi blisko 27 tys. m kw., z czego znaczną część zajmuje hipermarket Real,-. Do dyspozycji Klientów, King Cross Praga oddaje ponad 70 punktów usługowo-handlowych, dzięki którym możliwe staje się załatwienie wielu potrzeb codziennego życia w jednym miejscu. Wśród kluczowych najemców centrum znajdują się m.in. RTV Euro AGD, Sephora, CCC, Reserved, Tchibo, Camaieu, Orsay czy Vision Express. CH King Cross Praga zarządzane jest przez firmę DTZ.

CH King Cross Praga: www.KingCrossPraga.pl ; www.facebook.com/KingCrossPraga

DTZ jest jedną z największych na świecie spółek świadczących usługi na rynku nieruchomości. Firma dostarcza klientom biznesowym, najemcom powierzchni komercyjnych oraz inwestorom kompleksowych usług, w skład których wchodzą: doradztwo inwestycyjne, pośrednictwo w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, property i facility management, doradztwo inwestycyjno-budowlane, wyceny, asset management. Firma zatrudnia 27 000 osób, które pracują w 225 oddziałach zlokalizowanych na terenie 45 krajów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.dtz.com.

Kontakt dla mediów: edyta@zaginionyswiatdinozaurow.pl

6 komentarzy:

 1. Kurcze jakby mój Kuba był starszy to na pewno byśmy się wybrali:) Jeszcze 3 miesiące i zacznie się już interesować takimi rzeczami:)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie raczej bardziej zainteresowany byłby mąż. Dinozaury to jego konik, obojętnie w jakim wydaniu:).

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze fajna sprawa, jest dużo dzieciaków zauroczonych tymi gadami....szkoda że takie akcje tylko w Wawie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba poczekać, może nie tylko w Wawie.

   Usuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...