wtorek, 25 marca 2014

Rozwój dziecka - czwarty miesiącAlicja ma cztery miesiące, waży 6760 g. i jest najpiękniejszym Dzieckiem na świecie. Coraz więcej gada, krzyczy i piszczy, szkoda tylko, że najgłośniej o czwartej rano:) 

Jak rozwija się czteromiesięczny Niemowlak. Zapytałam się psycholog Pani Marty, czego mogę się spodziewać po czteromiesięcznym Bąblu:

W czwartym miesiącu życia Maluszek staje się już istotą społeczną. W dalszym ciągu przebywa w fazie poznawania świata poprzez usta. Wkłada swoje rączki, kocyk, zabawki. Ta faza trwa do 1,5 roku życia.
Czteromiesięczne Niemowlę:
- lubi leżeć w dużym łóżku,
- jeszcze bardziej niż dotychczas zaznacza swoją obecność w domu,
- lubi być noszone na rękach oraz na krótki czas ułożone w pozycji siedzącej.
Jedzenie staje się drugoplanową czynnością, Maluszek może już poczekać na swój posiłek. 12 tydzień u niemowląt jest okresem nierównowagi. Dziecko w pozycji na brzuchu szamocze się, mogą występować problemy z jedzeniem. Dziecko w tym okresie bardzo często płacze. Wszystko mija ok. 16 tyg. życia. Następuje poprawa w karmieniu, łatwiej zasypia i potrafi nawet przespać całą noc. Oczy śledzą kąt już większy niż 180 stopni. Ręce wyciągają się w kierunku przedmiotów, którymi dziecko jest zaciekawione. Niestety jeszcze nie potrafi chwytać przedmiotu w obie rączki. Dziecko w tym okresie reaguje na innych: głośno się śmieje, gaworzy, cmoka. Potrafi uśmiech matki odwzajemnić swoim uśmiechem.
Przez okres 4 miesięcy dziecko rodzicom może wydawać się ciągle głodne.
Drzemki 16 tyg. Maluch śpi trzy razy: rano, późnym popołudniem oraz po południu.
Inteligencja 16 tyg. spontaniczny uśmiech adekwatny do innych, dziecko głośno się śmieje, reaguje na widok jedzenia.

Źródło: http://info.edziecko.pl/szukaj/edziecko/pami%C4%99%C4%87+dziecka

6 komentarzy:

 1. Ojej... Ja zaczynałam Zosi pokazywać siedzenie na jej prośby około 5 miesiąca dopiero, a i tak mówili, że szybko... Ona nigdy nie była płaczliwa, więc nie zauważyłam, żeby był taki rozhulany miesiąc. A Ala? Płacze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Czasami płakała, ale to jest związane właśnie z tzw. skokiem rozwojowym. Ale z tym "siedzeniem" to już wiem, chodzi o pozycję gdzie dziecko jest podparte np.: poduszkami - półleżąc:)

   Usuń
 2. Nominowałam cię do Libster Blog Aword. Szczegóły na:
  www.Akuuku.blogspot.com w zakładce wyróżnienia

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...