czwartek, 27 marca 2014

I u mnie o katarze, czyli jak czyścić Dziecku nosek...Kilka wskazówek, które mi pomagają w walce z katarem

1.    Oczyszczać nos – nadmiar wydzieliny usuwaj aspiratorem (gruszki nie polecam - kupiłam i leży), ja najpierw używam wodę morską w spreju, później łatwiej oczyścić nosek.

2.    Nawilżać –  przyda się sól fizjologiczna lub woda morska. Trzeba pamiętać, że nawilżona śluzówka chroni przed wirusami. Jak mamy suche powietrze w pokoju to można nawilżać powietrze domowymi sposobami - miska z wodą, mokry ręcznik na grzejniku.

3.    Wietrzyć mieszkanie – wywieje wirusy:)

4.    Kładź Malucha na brzuchu, po prostu katar sobie wypłynie.

5. Maść z majeranku, po zastosowaniu... nie przerażać się, Niemowlaczek kicha. Masz inne pomysły daj znać:)

Źródło: http://info.edziecko.pl/szukaj/edziecko/katar+u+noworodka+co+robi%C4%87
Jak czyścić dziecku nosek?


5 komentarzy:

 1. Oj my przed chwilą mieliśmy katar gigant. Najpierw woda, chwilę czekaliśmy, a potem aspirator - nawet co 5 minut. Właściwie stale był przy nas, bo podcieranie maluszkowi nosa mija się z celem... Jeśli lekarz już wyrazi zalecenie, to do tego po wyczyszczeniu Nasivin, i po tym chwilę trzymam na leżąco, żeby miał szansę zadziałać. Trzeba pamiętać o tym, żeby nie stosować go dłużej niż 7dni. Sól fizjologiczną mieliśmy w kropelkach, teraz przerzuciłyśmy się na wodę morką w atomizerze - dużo wygodniejsze. Nawilżamy tak śluzówkę 2 razy dziennie niezależnie od kataru :) i oczywiście też czyścimy, bo Zosia w nosie nie dłubie :) jeszcze :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też mamy wodę w atomizerze, ale czasami Alicji nie odpowiada taka forma "dłubania w nosie":)

   Usuń
 2. Ja najpierw kupiłam aspirator. Na szkole rodzenia położna polecała gruszkę, więc też kupiłam. W praktyce okaże się, co lepsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas na początku była gruszka - i leży, teraz mamy aspirator:)

   Usuń
 3. Nominowałam Cię do Liebster Award: http://wokoldzieci.blogspot.com/2014/03/liebster-award.html :) Pozdrawiam i nie mogę się doczekać Twoich odpowiedzi! ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...