niedziela, 8 grudnia 2013

Alicja w krainie zimy

Dzieci, które urodziły się jesienią i zimą nie muszą częściej chorować.
Ale kiedy mam wyjść na spacer i jak je ubrać?

Zimą należy:

Wychodzić  z Dzieckiem na spacery - to najlepszy sposób by się zahartowało i zdrowo rozwijało. Jeśli temperatura spadnie poniżej -5 z noworodkiem nie należy wychodzić na spacer. Przed pierwszym spacerem zaleca się werandowanie. Po tygodniu werandowania można wyjść z domu. Po spacerze można rozgrzać Dziecko po prostu wystarczy je nakarmić.

Na spacerze nie można zasłaniać noska i ust - w ten sposób nie uchronimy Okruszka przed przeziębieniem. Zakrywając buzię szalikiem, szalik szybko zamieni się w mokry, nieprzyjemny materiał znamy to uczucie... W ten sposób można odmrozić policzki i brodę.

Należy używać odpowiednich kremów, i trzeba posmarować buzię 15 minut przed planowanym wyjściem na spacer. Ja jeszcze takiego kremu nie mam, o tym nie pomyślałam:( trzeba  polecieć do apteki przed pierwszym spacerkiem. A Wy jakiego kremu na zimę używacie?  Jaki krem polecacie dla niemowląt?Źródło: http://swiat-rodzicow.pl/jak-ubrac-niemowlaka-na-zimowy-spacer/
Nie trzeba ubierać Niemowlaczka za ciepło, łatwo przegrzać Naszego Szkraba. Myślę, że Moja Alicja nie jest przegrzana: w domu nie zakładam jej polarowych sweterków i nie przykrywam grubym kocem, nie ma też potówek. (Na karku sprawdzam czy skóra jest ciepła i sucha, o przegrzaniu świadczy wilgotna i rozgrzana, gdy kark jest chłodny Dziecku jest chłodno).

Najwięcej trudności sprawia mi ustawienie w dom odpowiedniej temperatury:( Idealna temperatura dla noworodka to 20-21 stopni, a u nas jest 22-23. Gorący kaloryfer sprawia, że w domu jest suche powietrze, za namową położnej pod kaloryferem leży miska z wodą, a na kaloryferze leży mokry ręcznik. Można też nawilżać nosek Dziecka kropelkami soli fizjologicznej - to oczywiście porady położnej. Sucha śluzówka noska nie chroni przed zarazkami. Pamiętać trzeba też o skórze, która gdy jest wysuszona łuszczy się, swędzi.

Wietrzyć mieszkanie - nawet kilka razy w ciągu dnia bo to też zapobiega infekcjom, najlepiej wietrzyć też przed snem. Jak otwieram okno wynoszę Alicję do drugiego pokoju:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...