poniedziałek, 30 grudnia 2013

ABC karmienia

Polko Matko - karmiąca pamiętaj

Jak długo dziecko ssie? Maluch powinien ssać aktywnie przynajmniej 5-10 minut. (Początkowo bałam się, że Moje Dziecko ssie za krótko bo ssała 5-10 minut:)

Dziecko nie powinno spać gdy je:( A ja teraz przysypiam jak jem

Dziecko karmimy na żądanie - Moja Córcia budzi się co trzy godziny, z zegarkiem w ręku.

Źródło: http://demotywatory.pl/1898387/KARMIENIE-PIERSIA


Gdy piersi są miękkie to po prostu laktacja dopasowała się do dziecka i nie ma nadprodukcji pokarmu tak jak po porodzie.
Jeśli chcemy by mleka było więcej, częściej przystawiajmy dziecko do piersi - ssanie przede wszystkim pobudza laktację nie bawarka:)

Przerwa nocna Dziecka, które mało przybiera na wadze nie powinna trwać dłużej niż 4-5 godzin. Dziecko, które ma małą wagę trzeba wybudzać na karmienie w nocy.

Karmienie powinno odbywać się w spokojnym i zaciemnionym pomieszczeniu. Dziecko ma skupić się tylko na jedzeniu, tak chyba lepiej smakuje posiłek:)

Uważaj na swoją dietę - oj wiem coś o tym - musi być lekkostrawna, zrezygnuj z czosnku, moja Mała źle reaguje na winogrona i sałatki ze szpinaku, selera.

Gdy Maluch skończy 5 miesięcy można wzbogacić jego dietę w kaszki, trzeba to oczywiście skonsultować z pediatrą.

Dziecko karmione piersią nie potrzebuje dopajania, chyba że jest chore i może się odwodnić. Wszystkie CiocieDobraRada chciały dopajać moje Dziecko herbatką z kopru i rumianku, jak lwica broniłam swoich racji:)

Dziecku można podawać wyłącznie przegotowana wodę, należy zrezygnować z herbatek, soków. Woda ma obojętny smak dlatego Dziecko pije wodę tylko wtedy kiedy jest spragnione.


2 komentarze:

  1. Nasza Córa jadła czasem duuużo więcej, i dużo dłużej :). Nie stosowałam wszystkich rad, ale na razie jestem zadowolona, a moja Dziewuszka pomimo wcinania kaszek (na śniadanko i kolację) i obiadków, nadal ma sentyment do cycusia. Nie potrafię jej też odmówić zasypiania przy cycu. jestem po prawie 7 miesiącach karmienia i opisałam swoje dojście do ładu z karmieniem. W razie wątpliwości służę radą :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A od kiedy można podawać kaszki i jakie?

      Usuń

Drogi Czytelniku, lubię z Tobą rozmawiać...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...